Akademia Łańcucha Wartości: poznaj uczestników

Akademia Łańcucha Wartości trwa już od kilku miesięcy, a studenci pilnie rozwijają się i zdobywają wiedzę. Jesteście ciekawi, kto znalazł się w gronie uczestników I edycji? Wielu z nich to pracownicy naszej firmy! Zobaczcie sami.

Monika Piech

Monika Piech jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej, gdzie zdobyła wiedzę na dwóch kierunkach: Górnictwo i Geologia oraz Technologia Chemiczna. Obecnie kontynuuje swoje badania na poziomie doktoranckim, koncentrując się na wdrożeniu dotyczącym magazynowania wodoru w kawernach solnych. Monika realizowała projekty badawczo-rozwojowe związane głównie z rozwojem łańcucha wartości gospodarki wodorowej. Udział w Radach Budowy dotyczących instalacji do przetwarzania energii elektrycznej produkowanej ze źródeł odnawialnych w paliwa gazowe pozwoliły jej zdobyć cenne doświadczenie i wiedzę. Monika chętnie podejmuje nowe wyzwania i stara się poszerzać swoje horyzonty, czego przykładem jest udział w Value Chain Academy ORLEN. Zdobytą wiedzę i umiejętności chciałaby wykorzystać w zarządzaniu projektami wprowadzającymi rozwiązania, które wnoszą realną wartość do firmy oraz przyczyniają się do realizacji jej strategii w kontekście transformacji energetycznej. Oprócz naukowej drogi Monika interesuje się gospodarką i ekonomią, stawiając pierwsze kroki w świecie inwestowania, aktywnie śledząc trendy gospodarcze i ekonomiczne, by lepiej orientować się w dynamicznym środowisku rynkowym. W wolnym czasie Monika uwielbia aktywnie podróżować, spędzając czas na odkrywaniu lokalnych uroków i zakątków, które często umykają uwadze turystów. Monika jest pasjonatką piłki nożnej, wierną fanką Górnika Łęczna, wierząc, że pasja i determinacja prowadzą do sukcesów zarówno na boisku, jak i w życiu zawodowym.

Karolina Pawłowska

Podwójny magister nauk ścisłych ze specjalizacją biotechnologia przemysłowa oraz biologia środowiskowa. W pracy zawodowej skupia się na działaniach prowadzących do akceleracji przedsiębiorstw. Doskonale odnajduje się w pracach B+R, realizacji projektów rozwojowych oraz prowadzeniu działań mających na celu optymalizację procesów. Posiada bogate umiejętności w zakresie zarządzania projektami, wszechstronność w prowadzeniu i wdrażaniu innowacyjnych inicjatyw. Dysponuje solidnymi kompetencjami w zakresie realizacji multidyscyplinarnych przedsięwzięć, dzięki czemu efektywnie łączy różnorodne zasoby i wiedzę. Jest osobą przedsiębiorczą, zdolną do tworzenia kreatywnych rozwiązań, potrafi jednocześnie myśleć strategicznie oraz analizować szczegóły. Wyróżnia się umiejętnością podejścia do nietypowych i złożonych zagadnień z wyjątkowym spokojem i entuzjazmem. Zdolność do radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz łatwość w znajdowaniu rozwiązań sprawiają, że jest cenionym członkiem zespołu, który potrafi inspirować innych i stawiać czoła wyzwaniom. Jest ambitną i szalenie charyzmatyczną osobą, która energią i optymizmem promieniuje na współpracowników. Prywatnie uwielbia spędzać aktywnie czas ze swoją córką Sarą, a podróże z rodziną w nowe miejsca sprawiają jej najwięcej przyjemności.

Natalia Tokarek

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Tam zdobyła wiedzę z zakresu Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Ukończyła również studia o kierunku Środki Transportu i Logistyka na Politechnice Krakowskiej. Jest także absolwentką studiów podyplomowych z zakresu Analityki Danych na Uniwersytecie Warszawskim. W swojej pracy zawodowej łączy zdobytą wiedzę techniczną z umiejętnościami analitycznymi, co pozwala jej efektywnie zarządzać projektami i optymalizować procesy. Wyróżnia się analitycznym myśleniem, umiejętnością pracy w zespole oraz determinacja w dążeniu do wyznaczonych celów, co potwierdzają jej wcześniejsze osiągnięcia akademickie i zawodowe. Po godzinach pracy pasjonuje się jazdą na rowerze. Ukończyła bieg Runmageddon, co odzwierciedla jej determinację i zamiłowanie do wyzwań.

Maciej Czyż

Maciej Czyż jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na kierunku energetyka. Dodatkowo ukończył studia magisterskie w Szkole Głównej Handlowej. W trakcie studiów miał okazję zdobywać wiedzę na uczelni na Tajwanie oraz brać udział w Akademii Innowacyjności w Hong-Kongu. W swojej karierze zawodowej pracował jako specjalista ds. pricingu, a następnie jako konsultant zajmował się wdrażaniem systemów Business Inteligence. W ostatnich latach jako analityk biznesowy i kierownik projektu tworzył analizy dla start-up’ów i dużych korporacji. W codziennej pracy ceni sobie swobodę działania i nie boi się nowych wyzwań, wiedząc, że są one świetną okazją do poszeżenia wiedzy. Jest przekonany, że udział w Akademii Łańcucha Wartości pozwoli mu zdobyć nowe umiejętności, jak i zbudować relacje dzięki, którym stanie się kluczowym pracownikiem ORLENu.

Piotr Mielziuk

Absolwent Politechniki Gdańskiej ze specjalizacją Rynki Energii i Systemy Energetyczne, który ukończył również studia II stopnia Technologie Energii Odnawialnej na SGGW oraz studia podyplomowe Energetyka Jądrowa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w spółce, której głównym obszarem działalności są badania statystyczne i analizy z obszaru energetyki. Pracował również w spółce oferującej rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, gdzie zajmował się optymalizacją kosztów w procesie montażu mikroinstalacji. W wolnych chwilach śledzi najnowsze wydarzenia sportowe, głównie związane z piłką nożną, a także chętnie spędza czas w kuchni gotując rodzinie i przyjaciołom. Uczestnictwo w Akademii Łańcucha Wartości umożliwia mu rozwinięcie umiejętności analitycznych oraz poznanie szerokiego zakresu procesów zachodzących w koncernie multienergetycznym. Zdobytą podczas Akademii wiedzę Piotr wykorzysta w dalszej pracy w Grupie ORLEN.

Damian Mydło

Damian Mydło jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Ukończył studia na kierunku Inżynierii Chemicznej i Procesowej w specjalności Inżynierii Procesów Przemysłowych. Swoje zainteresowania kieruje na optymalizację procesów przemysłowych, nowe technologie i ich zastosowanie w zrównoważonym rozwoju. Ma zamiłowanie do metod matematycznych analizy kosztów realizacji procesów przemysłowych oraz aspektów intensyfikacji przebiegu procesów przetwórczych. Jego głównym celem jest zdobywanie doświadczenia oraz wiedzy, które uważa za niezbędne do rzetelnego wywiązywania się z postawionych zadań. Niezwykle cieszy się z możliwości uczestnictwa w Akademii Łańcucha Wartości.

Radosław Spadło

Radosław Spadło jest absolwentem studiów inżynierskich na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Dzięki programowi stażowemu „Kierunek ORLEN” swoją karierę zawodową rozpoczął jeszcze w trakcie trwania studiów. Aktualnie pracuje jako Inżynier Wsparcia Produkcji w dziale Automatyki Mediów Energetycznych. Wolny czas spędza aktywnie i na świeżym powietrzu. Od kilku lat regularnie jeździ w góry, a w ubiegłym roku zdecydował się rozpocząć zdobywanie Korony Gór Polski. Dzięki Akademii, ma nadzieje jeszcze lepiej zrozumieć procesy zachodzące w ORLENIE. Jednocześnie ma nadzieję, że jego wiedza i umiejętności będą ważnym i przydatnym ogniwem zarówno w czasie trwania Akademii, jak i po jej zakończeniu.

Paweł Karbowiak

Jest absolwentem Politechniki Łódzkiej na kierunku technologia chemiczna. Udział w Akademii przede wszystkim umożliwia mi obserwację z bliska i jeszcze lepsze zrozumienie zachodzących w głównych zakładach naszego koncernu procesów oraz występujące pomiędzy nimi powiązania. Pozwala również dostrzec w szerszej perspektywie powiązania pomiędzy zakładami produkcyjnymi Grupy Kapitałowej ORLEN. Ma nadzieję, że zdobytą wiedzę i umiejętności podczas Akademii będzie mógł jak najpełniej wykorzystywać w pracy po jej zakończeniu. Wolny czas lubi spędzać na świeżym powietrzu, najchętniej spacerując. W kręgu jego zainteresowań znajdują się historia oraz sport.

Pola Stańczyk

Absolwentka jednolitych studiów magisterskich z psychologii oraz studiów licencjackich z finansów i rachunkowości, specjalizująca się w psychologii biznesu. Posiada różnorodne doświadczenie zawodowe zdobyte w organizacjach pozarządowych, średnich przedsiębiorstwach oraz międzynarodowych korporacjach. Biegła w organizacji pracy, proponowaniu nieszablonowych rozwiązań i nieustannie otwarta na naukę oraz zgłębianie nowych obszarów. Przez ponad półtora roku mieszkała w Oslo, gdzie rozwijała swoje horyzonty zawodowe i osobiste. Powrót do Polski – na dzień przed rozpoczęciem programu Value Chain Academy w Grupie ORLEN – wyznaczył początek nowego rodziału. Wraz z przystąpieniem do Akademii rozpoczęła eksplorację branży energetycznej, co otworzyło drzwi do kolejnych zawodowych wyzwań. Prywatnie – pasjonatka podróży, gór i przyrody. W czasie wolnym planuje wyprawy, które pozwalają jej odkrywać nowe kultury i poznawać historię kolejnych zakątków świata. Miłośniczka kinematografii i dobrej literatury, na co dzień osoba o niekończących się zasobach pozytywnej energii.

Katarzyna Żelazny

Katarzyna Żelazny ukończyła studia na kierunku inżynieria materiałowa. Nauka na Wojskowej Akademii Technicznej oraz Politechnice Warszawskiej pozwoliła jej zdobyć solidne podstawy techniczne oraz wiedzę, którą od 2018r. skutecznie wykorzystuje pracując w firmie ORLEN S.A. Swoją karierę w Grupie ORLEN rozpoczęła od programu stażowego „Kierunek ORLEN”. Ścieżka zawodowa Katarzyny jest ściśle związana z obszarami techniczno-biznesowymi, które zawsze były dla niej inspirującym wyzwaniem. Przed dołączeniem do Akademii Łańcuch Wartości ORLEN zajmowała stanowisko inżyniera wsparcia produkcji w branży mechanicznej. Na tym stanowisku odpowiadała za kompleksową koordynację działań związanych z utrzymaniem sprawności technicznej urządzeń, maszyn i instalacji. Do jej zadań należało m.in. opracowywanie planów konserwacyjno-remontowych, kontrola budżetu oraz nadzór nad realizowanymi pracami serwisowymi i remontowymi. Te doświadczenia nauczyły ją pracy pod presją czasu, dokładności i skutecznego zarządzania zasobami. Katarzyna wierzy, że udział w Akademii Łańcucha Wartości, pozwoli jej poszerzyć kompetencje o wiedzę z zakresu zarządzania projektami, analizy procesów biznesowych oraz strategii optymalizacyjnych. Jak sama wspomina, Akademia jest dla niej okazją do głębszego zrozumienia procesów funkcjonujących w całej organizacji i spojrzenia na biznes z szerszej perspektywy. W swojej codziennej pracy ceni sobie przede wszystkim dobrą atmosferę i współpracę z zespołem, efektywne planowanie oraz realizację działań, które realnie wpływają na poprawę niezawodności i bezpieczeństwa instalacji przemysłowych. Interesują ją również nowe technologie i ich zastosowanie w obszarze utrzymania ruchu, dlatego z uwagą śledzi trendy w tej dziedzinie. Prywatnie Katarzyna jest osobą, która lubi balansować życie zawodowe z czasem na relaks i swoje pasję. Interesuje się street art’em, który inspiruje ją swoją kreatywnością i nieszablonowym podejściem do sztuki. Ponadto uwielbia wyprawy rowerowe, które pozwalają jej się oderwać się od codziennych obowiązków i cieszyć się kontaktem z naturą. Natomiast w zimowe wieczory z chęcią zatapia się w ciekawej lekturze. Katarzyna jest przekonana, że zdobyte do tej pory doświadczenie oraz wiedza, którą wyniesie z Akademii, pozwolą jej nie tylko lepiej realizować obecne obowiązki, ale także podejmować bardziej odpowiedzialne wyzywania w przyszłości.

Tymoteusz Romanik

Absolwent studiów inżynierskich Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Geologia Stosowana. Po ukończeniu studiów poszukując swojej ścieżki rozwoju zawodowego zakwalifikował się do udziału w projekcie informatycznym w Smith&Nephew jako Junior Data Operations Engineer, gdzie zajmował się gromadzeniem i przetwarzaniem dużych zbiorów danych, wykonywał analizy kosztów pod kątem kontroli budżetu oraz świadczył kompleksowe usługi w zakresie zamawiania oprogramowania dla pracowników firmy z różnych krajów. Odbył również roczną praktykę w obszarze logistyki ORLEN Deutschland. Podczas wykonywania swoich obowiązków nawiązał liczne międzynarodowe relacje, dzięki którym zdobył cenne doświadczenie w pracy zespołowej. Jest szachistą III kategorii, interesuje się żeglarstwem oraz literaturą science fiction.

Krystian Timmermans

Swoje pierwsze doświadczenie zdobywał w PGNiG Termika, gdzie w zespole strategii technicznej zajmował się modelowaniem i optymalizacją pracy elektrociepłowni oraz przygotowywaniem wielowariantowych analiz inwestycyjnych. Ukończył studia MBA na Akademii Leona Koźmińskiego oraz energetykę na wydziale Mechaniki, Energetyki i Lotnictwa na PW, a jego praca magisterska dotyczyła optymalizacji pracy urządzeń energetycznych. W Accenture brał udział we wdrożeniu systemów ERP dla platform wiertniczych Maersk Drilling w Danii oraz hut stali ArcelorMittal w Polsce, Włoszech i Hiszpanii. Jako Product Owner tworzył systemy do optymalizacji sieci ciepłowniczych i analityki e-commerce. Od 10 lat jego pasją jest taniec — tańczy bachatę oraz kizombę, a najlepszy urlop to dla niego wędrówka po górskich szlakach.

Mateusz Mańka

Ukończył Energetykę na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz jest absolwentem studiów magisterskich Energy and Environmental Engineering realizowanych w ramach podwójnego dyplomowania pomiędzy AGH, a Shibaura Institute of Technology w Tokio. Program ten pozwolił mu zdobyć solidne wykształcenie techniczne oraz cenne doświadczenie w zakresie energetyki w międzynarodowym środowisku. Brał aktywny udział w kilku konferencjach naukowych oraz opublikowałe artykuł naukowy dotyczący technologii wodorowych. Jeden z semestrów studiów spędził w Tokio i miał okazję zwiedzić Japonię, co pozwoliło mu poszerzyć horyzonty oraz lepiej zrozumieć tamtejszą kulturę i zwyczaje. Lubi podróżować, a odkrywanie nowych miejsc i smaków inspiruje go do eksperymentowania w kuchni, czym chętnie zaskakuje swoich bliskich. Stawia sobie ambitne wyzwania i nieustannie dąży do rozwoju, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. W wolnym czasie rozwiązuje krzyżówki i zajmuje się ogrodem.

Jeziak Tomasz

Absolwent inżynierii materiałowej na UMK w Toruniu na wydziałach chemii oraz fizyki. Od 10 lat związany z przemysłem petrochemiczno-rafineryjnym, dzięki pracy w ORLEN S.A. i spółce Basell Orlen. W ciągu tej dekady miał okazję poznać od podstaw obszary produkcji rafineryjnej i petrochemicznej, efektywności energetycznej oraz R&D w ramach Centrum Badawczo-Rozwojowego ORLEN S.A., co pozwoliło mu lepiej zrozumieć profil działalności firmy, jednocześnie budując swoją wiedzę i kompetencje w wielu płaszczyznach. Jest dumny, że może być częścią tak ambitnego wydarzenia, które jest bezprecedensowym projektem w skali całego kraju. Udział w szkoleniu VCA to dla niego ogromna szansa na dalszy rozwój zawodowy i poszerzenie kompetencji w nowych obszarach. Prywatnie jego pasją jest sport oraz inwestowanie na rynkach finansowych.


Zdjęcia uczestników zostały wykonane na terenie Muzeum Gazownictwa, dzięki uprzejmości dyrektorstwa muzeum.